校内荣誉榜


















Piala Perpaduan Pertandingan Syarahan & Ujian Bertulis Bahasa Malaysia SJKC/SJKT WPKL
1.Pertandingan Ujian Bertulis (Sagu hati) Peringkat Kumpulan tempat ke-8
国文笔试比赛 第八名
Wong Kah Lok 黄嘉乐 6B
2.Pertandingan Syarahan (Sagu hati) Peringkat Kumpulan Tempat ke-10
国语演讲比赛 第十名
Lee Xin Tian 李欣恬6B



吉隆坡D区华小文华杯华语诗歌朗诵比赛
Pertandingan Demaklasi Sajak Bahasa Cina Peringkat Zon Tempat ke-3
1.叶智康 3H
2.陈子健 3H
3.陈丽晴 3H

吉隆坡D区华小文华杯华语演讲比赛
Pertandingan Demaklasi Syarahan Bahasa Cina Peringkat Zon 
1.温嘉颐 6B 冠军 Johan





















Kejohanan Badminton MSSM Tempat Ketiga Dalam Acara Beregu

国羽球赛男双打第三名
1. Kaiser Tan King Sheng 陈敬燊 6H

2.Rick Tan Shi Li 陈子辰   6H


2017年吉隆坡亚太区奥林匹克数学比赛
特优奖

1.熊启宏  
6B


5U班林伟祥家长赠送Yonex球鞋给羽球州手

1. Kaiser Tan King Sheng 陈敬燊 6H

2.Rick Tan Shi Li 陈子辰   6H








SJK(T)LADANG EDINBURGH
KEJOHANAN OLAHRAGA 2017
各源流小学田径邀请赛
A. ACARA 4*100m (P)
Tempat Ketiga
女子4×100米接力赛 第三名

1. Season Hoo Sheng Chen 何昇晨 5H
2.Low Zi Xuan 刘子瑄 5B
3.Chin Jie Min 曾婕敏 6B
4.Jessica Soo Wai Yeng 苏惠盈 6J

B. ACARA 4*100m (L)JOHAN
男子4×100米接力赛 冠军
1.Varun 伟仁6H
2.Dylan Presley李安6M
3.Ooi Zheng Boon黄政文5J
4.Cho Jia Jian 曹家健6H


雪隆嘉应会馆丁酉年挥春比赛
1.小学组特优  温嘉颐 6B
2.小学组第三名 黄洪緯亮 6B



MSSWPKL ZON SENTUL BADMINTON
1.Individu L12 Perak: Kaiser Tan 6H
2.Beregu L12 Gangsa:
Kaiser Tan 6H
3.Perseorangan Perempuan Ketiga: Wan Wyai Xan 3B
4.Badminton beregu L12 Gangsa : Yap Jan Hee 5J


Badminton Peringkat Negeri MSSWPKL
1.Acara Perseorangan lelaki bawah 12 tahun Naib Johan
2.Acara beregu lelaki bawah tahun 12 tahun Johan 
Kaiser Tan 6H


一年级校内比赛荣誉榜

项目

第一名

第二名

第三名

第四名

第五名

第六名

华语歌唱比赛

蔡欣颐1L

林紫恩1B

罗安宝1U

江晓恩1B

1B

马佩凌1L

华语讲故事

比赛

黄楷文1H

罗锦涛1H

廖俐荇1B

周贝洁1H

黄楷贻1B

彭馨谊1H

数学比赛

黄楷文1H

黄健峰1B

梁世杰1B

王竞毅1B

何昱静1H

陈冠宏1J


项目

优秀奖

佳作奖

丙申年

填色比赛

 

林宇泓1U

 

陈珈呤1H

 

黄义峻1H

 

周贝洁1H

 

陈作凯1U

 

李佳桉1U

华文创意写作比赛

林紫恩1B

邓善文1B

邓凯予1H

何昱静1H

黄楷文1H

陈咏欢1L

绘画比赛

彭馨谊1H

周贝洁1H

江晓恩1B

罗秀惠1L

邓凯予1H

曾恩足1H

书法比赛

林宇泓1U

廖振庆1L

周贝洁1H

黄千芯1B

黄楷文1H

刘芠1H


TITLE

1st

2nd

3rd

4th

5th

6th

SPELLING COMPETITION

LEONG SHI JIE

1B


 NG QIANNE

       1B

CHONG ZE KIAT

1B

WEE KAI WEN

1H

LOOI ZI YUAN

1H

LIM JIA CHIN

1B

VOCABULARY COMPETITION

LEONG SHI JIE

1B


 NG QIANNE      
        1B

 NG XIANXIN

        1B

WONG JING YI

       1B

TAN WING YAN

        1B

TAN SHIN HENG

     1B

二年级校内比赛荣誉榜

项目     

第 一名

第二名

第三名

第四名

第五名

第六名

华语歌唱比赛

陈丽晴2H

嬿2B

傅于俽2B

钟雅诗2H

张家豪2M

侯千惠2B

华语讲故事

比赛

刘子钧2B

郑雁文2B

傅于俽2B

王艺璇2B

林新雅2H

林宇恒2B

数学比赛

王艺璇2B

廖彦2B

张证博2K

侯千惠2B

何凌芯2B

吴益蘅2B

项目

优秀奖

佳作奖

丙申年

填色比赛

 

王艺璇2B

 

彭情情2L

 

傅于2B

 

何凌芯2B

 

林新雅2H

 

李雍祥2H

华文创意写作比

刘勇颉 2B

王艺璇2B

张证博2K

王震威 2B

陈嬿伊2B

刘嘉晋2B

绘画比赛

王艺璇2B

嬿2B

刘子钧2B

雁文2B

张证博2K

骆企俊2L

书法比赛

马晓琳2M

陈舒琪2B

王艺璇2B

刘勇颉2B

郑雁文2B

丘芷绮2B


PERKARA

TEMPAT PERTAMATEMPAT KEDUATEMPAT KETIGATEMPAT KEEMPATTEMPAT KELIMATEMPAT KEENAM

PERTANDINGAN BERCERITA

BENJAMIN LIEW ZI JUN

2B

LIM YING ERN 2K

NASRIZAL

2U

CHAN LOK YEE 2B

CHARMAINE DUENA

2B

HOW CHIEN HUI 2B


PERTANDINGAN EJAAN

YONG KUN XIANG

2B

MOK JIA SHYUAN

2B

LIM SWEE YEN

2H

CHIA WEI JING

2B

KAYDEN LIAN ZENG YING

2H

YEE IVAN

2B

TITLE

1st

2nd

3rd

4th

5th

6th

SPELLING COMPETITION

HOR LING XIN2B

MOK JIA SHYUAN2B

HENG YI XUAN 2B

LIM YING ERN

2B

CHIA ZI KIT

2B

HOW CHIEN HUI

2B


VOCABULARY COMPETITION

TAN YAN SI

2B

LIM YING ERN

2B

HOW CHIEN HUI

2B

LIEW YIN SAN

2B

YEE IVAN

2B

CHIA ZI KIT



三年级校内比赛荣誉榜

项目

第一名

第二名

第三名

第四名

第五名

第六名

华语歌唱比赛

叶欣3M

罗蔚晴3B

梁静3H

郑歆惠3B

陈嘉欣3B

涂煜琪3H

华语讲故事

比赛

罗蔚晴3B

陈昱馨 3B

邓谕蔘3H

李承赫3B

梁静3H

李静柔3H

数学比赛

曾沁茹3B

郑震安3B

陈嘉欣3B

李文斌3H

李婧柔3H

罗楚翰3H

项目

优秀奖

佳作奖

丙申年

填色比赛

 

黄恩岢3H

 

钟苑韶3J

 

叶子旖3J

 

陈斌迅3H

 

李婧柔3H

 

陈嘉欣3B

华文创意写作比赛

陈昱馨 3B

陈嘉欣3B

陈彦菁3J

洪子晴3B

谢蕊雯3B

梁静3H

绘画比赛

陈锦涛3B

谢蕊雯3B

李佳芹3B

陈嘉欣3B

陆易士3J

吴邵谦3B

书法比赛

赖海恒3B

黄允彤3H

蔡星柔3B

王沁怡3U

伍晓娴3B

陈昱馨3B

PERKARA

Tempat

Pertama

Tempat

Kedua

Tempat

Ketiga

Tempat

Keempat

Tempat

Kelima

Tempat

Keenam

PERTANDINGAN BERCERITA

ALICIA LAO WEI CHING

3B

FION TAN KAI JUNE

3H

LEE CHENGHE

3B

FERDINAN MUMTACH

3L

FARAH HAFISATUL ANISA

3H

LAI HAI IAN 3B

PERTANDINGAN EJAAN

FARAH HAFISATUL ANISA

3H

LIM KAI SIM

3B

PRISCA ALDREANA

3J

MACUS TAN YEN MIN

3B

CHING QI ZHEN

3H

LEE CHENGHE

3B

PERTANDINGAN PENULISAN CERITA PENDEK

FARAH HAFISATUL ANISA

3H

NUR JEHAN SYAHIRA

3L

TAN JIA XIN

3B

PRISCA ALDREANA

3J

THURGA

3L

 

CHOW QI JET

3H

 

PERTANDINGAN TEKA SILANG KATA

FARAH HAFISATUL ANISA

3H

NG SAO QIAN

3B

NUR JEHAN SYAHIRA

3L

WONG YIN TENG

3B

NG XIAO XIAN

3B

TAN XIN YAN

3B

TITLE

1st

2nd

3rd

4th

5th

6th

SPELLING COMPETITION

TEE ZHEN AN

3B

ALEXANDRE NYAUM

3K

CHAN JING SHENG

3H

LEE CHENGHE

3B

CHEONG WEN THOONG

3U

ADELLE TAN PEI YU

3H

VOCABULARY COMPETITION

ANNABELLE NOELLE LAI

3H

MAVIRENTH CAELEV TAN

3J

WONG EN KE

3H

CHIN YAN RUI

3B

KINGSLEY PANG KAH KENG

3U

GENEVIEVE TAN JAH HENG 3



四年级校内比赛荣誉榜

项目

第一名

第二名

第三名

第四名

第五名

第六名

华语歌唱比赛

刘子4B

叶美琪4M

吴美心4U

莫子康4B

黄洁莹4B

徐依玟4H

华语演讲比赛

刘子4B

叶端扬4B

姚晨浩4B

郑碧甜4B

刘海亦4L

魏梓权4B

华文笔试比赛

叶端扬4B

谢启颖4B

叶拯杰4B

 家兴4B

郑伊彤4B

蔡依恩4H

数学比赛

郑伊彤4B

廖冠航4B

林宇恒4H

谢启颖4B

叶拯杰4B

王文轩4J

项目

优秀奖

佳作奖

丙申年

挥春比赛

刘恩妤4B

刘子4B

王彦程4B

郑泽楷4J

周芝伶4H

连荭恩4U

华文创意写作比赛

刘俐雯4B

郑碧甜4B

江铭胜4B

蔡依恩4H

刘婉颖4J

张铃梓4L

绘画比赛

刘子瑄4B

刘恩妤4B

王彦程4B

林佳颖4L

黄盈洁4B

邱慧玲4B

反毒海报

设计比赛

刘子4B

刘恩妤4B

萧彩燕4B

黄洁丽4U

陈彦锜4H

陈静雯4L

书法比赛

刘恩妤4B

王彦程4B

廖凯璇4B

刘子4B

叶启宏4J

叶国希4H

PERKARA

Tempat

Pertama

Tempat

Kedua

Tempat

Ketiga

Tempat

Keempat

Tempat

Kelima

Tempat

Keenam

PERTANDINGAN PENULISAN KARANGAN

PUTERI NABILA

4L

KONG MINN SHERN

4B

MOOI ZI QUAN

4B

SIEW JAI YEN

4B

CHAI WEN SHIN

4B

YAP YONG SEN

4H

PERTANDINGAN BERCERITA

LOW ZI XUAN

4B

NURUL

4L

HENG YEN CHEN      

4B

AIZURA QISTINA

4L

CHENG KHAI HUI

4H

ANGELNICA CHEONG

4L

PERTANDINGAN EJAAN

ANGELNICA CHEONG

4L

NG WEI JUN

4B

HOO CHOY BING

4H

YAP WEI LIN

4H

CRYSTAL KHOO

4K

GRACE HII ZI ZHEN

4B

PERTANDINGAN TEKA SILANG KATA

LOH XIANG TAO

4B

AMANDA TAY

4B

KONG MINN SHERN

4B

AIZURA

4L

LEE MING LEE DIMAS

4U

KHOO HUI LING

4B

TITLE

1st

2nd

3rd

4th

5th

6th

SPELLING COMPETITION

ANGELNICA CHEONG

4L

JARRET LIEW JIEN JUN

4K

POH YU HERN

4H

CHOW QI BING

4H

BRIAN TAN JIAN XI

4H

CEDRIC LIM ZHEN ZHONG

4H

ESSAY COMPETITION

KONG MINN SHERN

4B

TAN YAN QI

4H

NG LI XIANG

4B

LOH XIANG TAO

4B

WONG YU YUAN

4B

CHONG RUI ZHE

4H


五年级校内比赛荣誉榜

项目

第一名

第二名

第三名

第四名

第五名

第六名

华语歌唱比赛

王彩儿5L

黄焕希5B

刁文芊5H

陈凯宏5U

林永滢5H

蔡康妮5B

华语演讲比赛

李芷莹5B

李欣恬5B

张芷盈5B

陈弈萱5B

谢抒轩5B

黄焕希5B

华文笔试

比赛

潘思颖5B

陈弈萱5B

熊启宏5B

黄嘉乐5B

陈启文5B

萧裕颖5B

 

数学比赛

熊启宏5B

温嘉颐5B

陈启文5B

马碧儿5B

黄嘉乐5B

余紫霓5H

常识比赛

温嘉颐5B

冯韦茗5B

苏欣怡5B

萧裕颖5B

黄嘉乐5B

关建宏5B

阅报比赛

第一名:熊启宏5B

安慰奖:温嘉颐5B

项目

优秀奖

佳作奖

丙申年

挥春比赛

黄洪纬亮  5B

温嘉颐5B

池玉琦5B

曾婕敏5B

潘思颖5B

辜峻奕5H

华文创意写作比赛

李欣恬5B

彭靖媛5J

魏煜5H

温嘉颐5B

刘馨恬5B

谢抒轩5B

绘画比赛

钟明宣5J

 

池玉琦5B

颜雪宇5J

萧裕颖5B

 

黄洪纬5B

谢抒轩5B

反毒海报

设计比赛

池玉琦5B

陈汉阳5H

黄佳莉5U

叶喜雯5U

沈美凯5B

黄洪纬5B

书法比赛

黄洪纬5B

温嘉颐  5B

陈绮琳5H

池玉琦5B

陈晟茗  5H

王苠绰5H

PERKARA

Tempat

Pertama

Tempat

Kedua

Tempat

Ketiga

Tempat

Keempat

Tempat

Kelima

Tempat

Keenam

PERTANDINGAN PENULISAN KARANGAN

YULIANA QUAH

5B

WOON JIA YEE

5B

YONG CHEE HUNG

5B

WONG KAH LOK

5B

CHIN QI WOON

5B

FERHAD SHAH

5B

PERTANDINGAN SYARAHAN

WONG HUAN XI

5B

ALEXYSIOUS RENGGA

5H

LEE ZI YING

5B

FERHAD

5B

FAKHRUL SYZREEQ

5K

CHAI SZE YUEN      

5H

 

PERTANDINGAN

EJAAN

JESSELYN SIM

5B

MAH PIK ER

5B

EUNICE TAN KAI-HUEY

5J

YULIANA QUAH

5B

CHAI SZE YUEN

5H

PANG WEI MENG

5B

PERTANDINGAN TEKA SILANG KATA

WONG KAH LOK

5B

CHEW JIAN YU

5B

WOON JIA YEE

5B

WONG WEI DONG

5H

CHAI SZE YUEN

5H

NG JING XUAN

5H

TITLE

1st

2nd

3rd

4th

5th

6th

SPELLING COMPETITION

YONG LIH HANN

5B

ETHNE TOH LEE ANN

5H

LEE RUI ZHE

5B

PANG WEI MENG 5B

CHEAH SU SHUEN

5B

CHIN JIE MIN

5B

ESSAY COMPETITION

MAH PIK ER

5B

LEE RUI ZHE

5B

ETHNE TOH LEE ANN

5H

YONG LIH HANN

5B

CHU YI LIN

5H

ALEXYSIOUS RENGGA

5H

STORY TELLING COMPETITION

ALEXYSIOUS RENGGA

5H

CHEAH SU SHUAN

5B

NG ANG LIANG

5B

LEE ZI YING

5B

CHUA KENN NYE

5B

WOO JOEY

5



六年级校内比赛荣誉榜

项目   

名次

第一名

第二名

第三名

第四名

第五名

第六名

华语

歌唱比赛

赖海彤6B

谭力恒6H

刘佩恩6H

陈宣颖6B

黄薇妮6J

周薇倩6B

华语演讲

比赛

廖恩儿 6B

赖海彤6B

刘海迪6B

杨雪潼6K

黄嫣媚6B

陈宣颖6B

华文笔试

比赛

6B

卢维杰6B

嫣媚6B

柯力慷 6B

叶拯豪 6B

林芯亦 6B

数学比赛

陈泰谛6H

黄振忠6B

6B

林芯亦6B

萧宇恒6B

丘晋珲6B

常识比赛

6B

何凌恩6B

谢嘉玟6B

苏禧颖6J

黄嫣媚6B

黄子恩6B

阅报比赛

-

陈骏良6B

郑永瀚6H

安慰奖:何心仪6B、邓喻心6B

项目

优秀奖

佳作奖

乙未年

挥春比赛

6B

冯丽婷6B

叶启颐6U

高政杰6U

刘海迪6B

李承宇6H

华文创意写作比赛

陈忆萱6B

叶庥利6H

苏禧颖6J

陈宣颖6B

6B

李静薏6U

绘画比赛

陈锦泉6B

陈瀚宇6H

王芷轩6B

黄建华6J

陈宣颖6B

李婧怡6B

反毒海报

设计比赛

陈锦泉6B

周薇倩6B

圲橞6H

李婧怡6B

陈雯玉 6B

刘海迪 6B

书法比赛

陈宣颖6B

冯丽婷6B

6B

王芷轩6B

李承宇6H

石佩佩6L

PERKARA

TempatPertama

TempatKedua

TempatKetiga

TempatKeempat

TempatKelima

TempaT Keenam

PERTANDINGAN PENULISAN KARANGAN

LING THONG XUAN

6B

ISNINA FITRI BT ARIFIN

6K

TIW CHUO YEN

6B

ALICE EDLIN FAZLEE

6H

PATRICIA TAN JAH XUAN

6B

DAKSHAYANI 6H

PERTANDINGAN SYARAHAN

LAI HAI DEN 6B

DAKSHAYANI 6H

LOH JING TING 6H

ALICE EDLIN FAZLEE

6H

LOW GUAN ZHEN

6J

ISNINA FITRI BT ARIFIN

6K

PERTANDINGAN

EJAAN

YAP KAY XUAN 6B

AHMAD SYAYUTI

6H

ISNINA FITRI

BT ARIFIN

6K

DANIA DANISA

6K

LIM DING JIAN

6B

LOW CARMEN

6H

PERTANDINGAN TEKA SILANG KATA

CHIA JIA WEN

6B

TAN KIM ZHUAN

6B

TIW CHUO YEN

6B

ALICE EDLIN FAZLEE

6H

AGNES TAY YI QI

6H

LING THONG XUAN

6B

 

1st

2nd

3rd

4th

5th

6th

SPELLING COMPETITION

CHEE CHENG MUN

6B

HOR LING EN

6B

LIM DING JIAN

6B

YAP KAY XUAN

6B

CHOW WEI QIAN

6B

TAN JUN LEONG

6B

ESSAY COMPETITION

IAN CHOO TZIE ZHENG

6H

JOEY TAN SHIEN YING

6B

CHOW WEI QIAN

6B

JOCELYN SUE MING MEI

6B

TAN JUN LEONG

6B

YAP KAY XUAN

6B

STORY TELLING COMPETITION

PATRICIA TAN JAH XUAN

6B

LAI HAI DEN

6B

LEE CHENGYU

6H

JOEY TAN SHIEN YING

6B

CHOW WEI QIAN

6B

HOR LING EN

6B

ENGLISH QUIZ

JOCELYN SUE MING MEI

6B

TAN KIM ZHUAN

6B

IAN CHOO TZIE ZHENG

6H

LIM DING JIAN

6B

TAN JUN LEONG

6B

YAP KAY XUAN

6B

KEPUTUSAN KECEMERLANGAN

2016年甲洞(一)校校外荣誉榜


1. Kejohanan Bola Keranjang MSSWPKL ZonSentul 2016

 Naib Johan 

Hor Ling En        6B

Joey Tan             6B

Chow Wei Qian 6B

Yap Shi Qi           6B

Wong Chin En    6B

Ng Cheng Yi        6B

Chin Wen Yee    6B

Hin Joe Min        6H

Chloe Chong       6J

Vicky Koh            6K

Chong Han Ying 6U

Chiew Hew Lum 6U

 

 


2. Kejohanan Badminton PeringkatNegeri MSSWPKL 

TempatKetiga

Kaiser Tan 5H


吉隆坡D区华小学生华语笔试比赛 

第七名 

赵婥妍


 3. 吉隆坡D区华小华杯华文诗歌朗诵比赛

 团体季军

 涂煜琪 3H

叶智康 2K

陈嘉欣 3B

陈昱馨 3B

4. Kejohanan Badminton On SirkitRemajaKebangsaan 100 Plus 2016

 Lelaki 12 TahunkeBawahBeregu

 陈敬燊 5H

 Piala Perpaduan Pertandingan Syarahan & UjianTeka Silang Kata 

Bahasa Malaysia SJKC/SJKT WPKL Tahun 2016

 Tiw Chuo Yen 6B

Keempat

5.  Piala Perpaduan Pertandingan Syarahan & UjianTeka Silang Kata 

Bahasa Malaysia SJKC/SJKT WPKL Tahun 2016

Tan Kim Zhuan 6B

Kesepuluh 

7. Piala Perpaduan Pertandingan Syarahan & Ujian Teka Silang Kata

 Bahasa Malaysia SJKC/SJKT

PeringkatNegeri

Tiw Chuo Yen 6B

Ketujuh

8. 2016 FlyPower Junior Kepong Badminton Club Cup Mixed Team Event 

Under 12Second Runner-Up Team 

Kaiser Tan 5H 

9. Singapore and Asian Schools Math Olympiad 2016

Gold Award

1.Liew Yin San 2B

2.Yong Chee Hung 5B 

Silver award

1.Yew Kai Feng 3B

2.Low Yong Keat 2B

Bronze Award

1.Lee Chenghe 3B

10.甲洞福建会馆联合都区发展华小工委会主办

第十二届“小学生”填色创意比赛 

A-丘芷绮2B  优秀奖

B-刘子瑄4B优秀奖

C-陈锦泉 6B优秀奖

 

11. 4th Kangaroo Math Competition Malaysia

Edwin Wong Jan Chung 6B -Honorable Mention

Yong Chee Hung 5B-Silver Medal

Liew Yin San2B-Honorable Mention

Lee Chenghe3B-Bronze Medal

Chia Wei Jing2B-Honorable Mention

Chia Wei Xuan3B-Certificate of participants

Yew Kai Feng3B-Bronze Medal

Alicia Lao Wei Ching3B-Certificate of participants

Chan Lok Yee2B-Honorable Mention

12. Chinese Swimming Club-Li Ning Age Group Badminton Tournament 2016

Joint 2ndRunners-Up Boys Singles Under 13

Kaiser Tan 5H


13. Kejohanan Badminton LuarMusimPeringkatNegeri MSSWPKL 

Acara Perseorangan Lelaki bawah 11 tahun

Naib Johan

Kaiser Tan 5H


14. 雪隆华小《拿督黄聪祥杯》华语歌唱比赛

Pertandingan Nyanyian Lagu-lagu BahasaCina SJKC Selangor & 

Wilayah Persekutuan Tahun 2016 

低年组优秀奖SaguHati 

罗蔚晴 3B



15. Drawing Competition For National Enviromental Day 2016 

 Chai QianHui 6H

Miyuki Lee Jing Yee 6H

Ng Yue Hun 5B

Ng Ang Liang 5B



16.  2016吉隆坡联邦直辖区多媒体动画光碟制作比赛

最佳制作奖:

李嘉炜 6H

廖浩庆6H

邱蔚惟6H

李承宇6H

林其诺6H


17. 2016吉隆坡联邦直辖区多媒体常识比赛 

中年组姚晨浩 4B优秀奖

低年组钟采宜 2H 优秀奖

18.Yuk Chai National Wushu Championships 2016 

4th place in Group C 10-12 (Male)

ChujiJianshu&ChujiQiangshu 

Leong Jing Shen  6H

19. 珠心算(桥南华小)

侯千惠 2B 第四名

纪凯文 5B冠军

王葆琪 3H 亚军

陈劭湧 3H 优秀奖

罗楚翰 3H 优秀奖 

20Karnival Kokurikulum Pemulihan Khas

          Pertandingan Bijak Kira Johan Zon Sentul

曾彦凯 3M

 

 

 




   


2016年甲洞(一)校校外荣誉榜

posted Jan 26, 2017, 8:06 PM by Sjkc Kepong1   [ updated Jan 26, 2017, 8:38 PM ]


Kejohanan Bola Keranjang MSSWPKL ZonSentul 2016

 Naib Johan

 Hor Ling En        6B

Joey Tan             6B

Chow Wei Qian 6B

Yap Shi Qi           6B

Wong Chin En    6B

Ng Cheng Yi        6B

Chin Wen Yee    6B

Hin Joe Min        6H

Chloe Chong       6J

Vicky Koh            6K

Chong Han Ying 6U

Chiew Hew Lum 6U




Kejohanan Badminton Peringkat Negeri MSSWPKL

Tempat Ketiga

 Kaiser Tan 5H




吉隆坡D区华小学生华语笔试比赛

 第七名

 赵婥妍



吉隆坡D区华小华杯华文诗歌朗诵比赛

 团体季军

 涂煜琪 3H

叶智康 2K

陈嘉欣 3B

陈昱馨 3B

 

Kejohanan Badminton On SirkitRemajaKebangsaan 100 Plus 2016

 Lelaki 12 Tahun ke Bawah Beregu

陈敬燊 5H


Piala Perpaduan Pertandingan Syarahan & UjianTeka Silang Kata Bahasa Malaysia SJKC/SJKT WPKL Tahun 2016

Tiw Chuo Yen 6B

Keempat


 



Piala Perpaduan Pertandingan Syarahan & Ujian Teka Silang Kata Bahasa Malaysia SJKC/SJKT WPKL Tahun 2016

 Tan Kim Zhuan 6B

Kesepuluh

Piala Perpaduan Pertandingan Syarahan & Ujian Teka Silang Kata Bahasa Malaysia SJKC/SJKT WPKL Tahun 2016

 Tan Kim Zhuan 6B

Kesepuluh

2016 Fly Power Junior Kepong Badminton Club Cup Mixed Team Event

 Under 12Second Runner-Up Team

 Kaiser Tan 5H



Singapore and Asian Schools Math Olympiad 2016

 Gold Award

1.Liew Yin San 2B

2.Yong Chee Hung 5B

Silver award

1.Yew Kai Feng 3B

2.Low Yong Keat 2B

 Bronze Award

1.Lee Chenghe 3B


甲洞福建会馆联合都区发展华小工委会主办第十二届“小学生”填色创意比赛

 A-丘芷绮2B 优秀奖

B-刘子瑄4B优秀奖

C-陈锦泉 6B优秀奖



4th Kangaroo Math Competition Malaysia

Edwin Wong Jan Chung 6B -Honorable Mention

Yong Chee Hung 5B-Silver Medal

Liew Yin San2B-Honorable Mention

Lee Chenghe3B-Bronze Medal

Chia Wei Jing2B-Honorable Mention

Chia Wei Xuan3B-Certificate of participants

Yew Kai Feng3B-Bronze Medal

Alicia Lao Wei Ching3B-Certificate of participants

Chan Lok Yee2B-Honorable Mention


Chinese Swimming Club-Li Ning Age Group Badminton Tournament 2016

 Joint 2ndRunners-Up Boys Singles Under 13

 Kaiser Tan 5H

Kejohanan Badminton Luar Musim Peringkat Negeri MSSWPKL

 Acara Perseorangan Lelaki bawah 11 tahun

Naib Johan

Kaiser Tan 5H


雪隆华小《拿督黄聪祥杯》华语歌唱比赛

Pertandingan Nyanyian Lagu-lagu Bahas aCina SJKC Selangor & Wilayah Persekutuan Tahun 2016

低年组优秀奖Sagu Hati

罗蔚晴 3B


Drawing Competition For National Enviromental Day 2016

Chai Qian Hui 6H

Miyuki Lee Jing Yee 6H

Ng Yue Hun 5B

Ng Ang Liang 5B

2016吉隆坡联邦直辖区多媒体动画光碟制作比赛

 

最佳制作奖:

李嘉炜 6H

廖浩庆6H

邱蔚惟6H

李承宇6H

林其诺6H

 

2016吉隆坡联邦直辖区多媒体常识比赛

 

中年组姚晨浩 4B优秀奖

低年组钟采宜 2H 优秀奖



Yuk Chai National Wushu Championships 2016

4th place in Group C 10-12 (Male)

ChujiJianshu & ChujiQiangshu

 Leong Jing Shen  6H

珠心算(桥南华小)

 侯千惠 2B 第四名

纪凯文 5B冠军

王葆琪 3H 亚军

陈劭湧 3H 优秀奖

罗楚翰 3H 优秀奖



Karnival Kokurikulum Pemulihan Khas

Pertandingan Bijak Kira Zon Sentul

 

曾彦凯 3M

 


1-1 of 1